מאמרים

חברים בכנסת, אך לא באחראיות - המשך למאמר

כל זאת בעזרת כל מיני כישורים אשר יכולים להיות חיוביים מאוד בעולם מתוקן, אך בעולם שבמקרים רבים מפוקפק אלה הם רק כישורי התחמקות ומרמה. מדובר בלשון חלקלקה, בשנינות ויכולת שכנוע בריונית של שימוש במילים פוליטיות ומחושבות מראש, וכל זאת רק בכדי להשיג אינטרסים מסוימים ותוצאות אשר יקלו ויעשירו את חיי האדם הבוחר להשתמש בכוחות אפלים אלה.

הדרך הטובה ביותר להתנער היא, כמובן, להעביר את האשמה והאחראיות אל מישהו אחר. לגלגל הלאה את התיק, את הבעיה. לפעמים לא מספיק רק לטאטא מתחת לשטיח, אז אותם חברי כנסת פשוט לוקחים את הלכלוך ושופכים אותו על ריהוט משרדי של מישהו אחר.

אנשים במשרות חשובות נוטים לשכוח שהם לא הופיעו בתפקיד משום מקום, שהם עברו תהליך שנבנה עד לרגע בו אנשים החליטו להניח בידיהם את הקול שלהם, שהם אמורים להיות התוצר המפואר של אותה דמוקרטיה בה חיים בישראל. כשיוצאים מנקודת זווית זו כבר קשה יותר להתנער מאחראיות, וקל יותר להתמסר לתפקיד ממקום חיובי ואוהב. על אדם להזכיר לעצמו שהאנשים שאי שם מחוץ לגופו יכולים ובמקרים רבים רוצים לעזור לו לחיות בצורה מהוגנת ונוחה יותר, ולהזכיר לעצמו שהוא מייצג את כל אותם אנשים, ומשם התפקיד אולי לא נעשה קל יותר, אך הוא מקבל משמעות ונפח שיביאו אותו לפעול בהתאם, ומהמקומות הנכונים.

חזרה לחלק ראשון